Wycieczki rowerowe

Proponujemy następujące trasy rowerowe, zachęcając Państwa do poznania naszej malowniczej krainy aktywnie.

Trasa przyrodnicza - 11 km

Krutyń – Rezerwat Zakręt – Rezerwat Królewska Sosna – Krutyński Piecek – Krutyń.

Z Krutyni wyruszamy w kierunku Rezerwatu Zakręt, jest to rezerwat torfowiskowy z pływającymi wyspami. Następnie brzegiem jeziora Mokrego dojeżdamy do Rezerwatu Królewska Sosna, gdzie możemy podziwiać pomnikowe drzewa : "Królewska Sosna", "Zakochana Para", "Dąb nad Mukrem". Kolejną miejscowością na trasie jest Krutyński Piecek, z którego kierujemy się do Krutyni.

Trasa przyrodnicza – 26 km

Krutyń – Rezerwat Zakręt – Rezerwat Królewska Sosna – Zgon – Cierzpięty – Dobry Lasek – Krutyń.

Z Krutyni wyruszamy w kierunku Rezerwatu Zakręt, jest to rezerwat torfowiskowy z pływającymi wyspami. Następnie brzegiem jeziora Mokrego dojeżdamy do Rezerwatu Królewska Sosna, gdzie możemy podziwiać pomnikowe drzewa : "Królewska Sosna", "Zakochana Para", "Dąb nad Mukrem". Kolejną miejscowością na trasie jest Zgon, skąd jadąc w pobliżu jeziora Mokrego docieramy do Cierzpięt. Kierujemy się na Dobry Lasek i powracamy do Krutyni.

Trasa przyrodniczo - edukacyjna – 18 km

Krutyń – Kadzidłowo – Gałkowo – Krutyń.

Z Krutyni wyruszamy w kierunku Ukta, gdzie skręcamy do Kadziłowa, tam znajduje się Park Dzikich Zwierząt (np. bizony, żubry, wilki, dziki, daniele, syberyjskie jelenie Dybowskiego, sarny, bobry, tarpany, żurawie i inne). Po zwiedzaniu jedziemy w kierunku Gałkowa, gdzie znajduje się stadnina koni oraz Dwór Łowczego. Z Gałkowa jedziemy leśną drogą do Krutyni.

Trasa przyrodniczo – edukacyjna – 22 km

Krutyń - Krutyński Piecek - Rosocha - Wojnowo - Ukta - Nowa Ukta - Kadzidłowo - Gałkowo - Krutyń.

Trasa dzięki której będziemy mogli zwiedzić zarówno lokalne zabytki architektury wiejskiej, jak i sakralnej ( klasztor starowierców). Ponadto, w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, będziemy mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć z bliska wiele gatunków zwierząt, które trudno spotkać na wolności (np. bizony, żubry, wilki, dziki, daniele, syberyjskie jelenie Dybowskiego, sarny, bobry, tarpany, żurawie i inne).