Spływy kajakowe Krutyń

Szlak kajakowy rzeki Krutyni należy do najpiękniejszych i najpopularniejszych nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Ponad 100-kilometrowy szlak składa się z 20 jezior oraz 10 rzek i rzeczek wtopionych w północną cześć Puszczy Piskiej, największego zwartego kompleksu leśnego Pojezierza Mazurskiego.

Różnorodność poszczególnych etapów, jak również przepiękne widoki ściągają co roku tysiące spływowiczów i pozostają w pamięci każdego na długo. Jest to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu – niezależnie czy mamy kilka godzin, cały dzień, czy chcielibyśmy spędzić na wodzie kilka dni.

Łatwy dostęp do rzeki oraz przecinających ją jezior sprawia iż możemy dowolnie ułożyć trasę spływu wedle Państwa upodobań. Przykładowe trasy najczęściej wybierane i polecane przez naszych gości:

Trasy kajakowe z transportem

wodowane są do godz. 10.00, a odbiór z wybranego miejsca do godz. 15.30.

Na życzenie organizujemy spływy kajakowe w Krutyni na innych odcinkach rzeki. Pomożemy dobrać Państwu szlak który spełni Państwa oczekiwania biorąc pod uwagę takie aspekty jak głębokość rzeki / jezior (dla osób z małymi dziećmi, bądź osobami starszymi) jak również czas i stopień trudności, czy chociażby widoki.

Posiadamy wygodne kajaki typu “Relaks” wraz z pełnym wyposażeniem, tj. wiosła, kamizelki, worki na bagaż.

Najpopularniejsze trasy spływów kajakowych w Krutyni: