Mazury atrakcyjne turystycznie – Aktywny wypoczynek na Mazurach

Mazury atrakcyjne turystycznie zachęcają turystów do ich odwiedzenia zarówno w sezonie letnim jak i poza nim. Mazury są regionem, który co roku przyciąga setki, a nawet tysiące turystów. Piękne krajobrazy, liczne atrakcje i pyszne jedzenie – to właśnie dlatego warto tutaj spędzić chociażby kilka dni. Mazury warto odwiedzić zwłaszcza latem lub wiosną, kiedy pogoda dopisuje. Jednak nie brakuje również amatorów nieco spokojniejszych miesięcy jak np. wrzesień, czy październik.

Historyczne Mazury

Mazurskie tereny są jednym z najbardziej zróżnicowanych i zarazem bogatych turystycznie regionów. Błędnym przekonaniem jest, że jest to miejsce tylko dla żeglarzy i atrakcji wodnych. Coś dla siebie znajdą tutaj również osoby, które są miłośnikami historii. Znajdą tu wiele tajemnic pochodzących z czasów II Wojny Światowej, a także miejsc takich jak: Wilczy Szaniec, czy Mamerki.

Region bogaty w atrakcje turystyczne

Również osoby, które na co dzień nie posiadają sprzętu wodnego mogą spędzić kilka dni na wodzie, zwiedzając okoliczne szlaki wodne. Jest to możliwe dzięki wielu wypożyczalniom sprzętu wodnego w okolicy. Ceny sprzętów są przystępne dla każdego, dlatego warto pomyśleć również o tego typu rozrywce.

Dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek polecamy również przejażdżki rowerowe. Mazury słyną również z dostępności do wielu naprawdę pięknych szlaków rowerowych, które umożliwiają zwiedzanie okolicy. Można w ten sposób spędzić cały dzień podziwiając liczne rezerwaty przyrody znajdujące się w okolicy, a przy okazji połączyć to z aktywnym spędzaniem czasu i treningiem podczas wakacji.

Bliskość natury – Mazury atrakcyjne turystycznie

W tym regionie znajduje się również wiele ośrodków, gdzie zetkniemy się z życiem zwierząt. Jednym z takich miejsc jest Stacja Badawcza w Kosewie Górnym, gdzie pasjonaci jeleniowatych traktują swoich podopiecznych z pełnym szacunkiem. Stacja prowadzi zarówno działalność naukową jak i edukacyjną. Można spotkać tutaj trzy gatunki licznych stad jeleniowatych – jeleni szlachetnych, danieli europejskich oraz jeleni sika. Kolejnym takim miejscem jest Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Można tutaj z bliska obserwować życie dzikich zwierząt, a także dotknąć je i pogłaskać co nie jest możliwe w innych tego typu miejscach.

Mazurskie wesele w Krutyni
Mazurskie wesele w Krutyni

Osoby, które zainteresowane są kultem religijnym zdecydowanie powinny odwiedzić również Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce. Legenda tego miejsca głosi, że w jednym z drzew pojawiła się w tajemniczy sposób drewniana rzeźba Maryi. Pod wspomnianym drzewem odbywały się cuda.

Wyjątkowy region Polski – Mazury

Mazury są regionem, który łączy w sobie wiele atrakcji przez to coraz chętniej są odwiedzane przez turystów. Ich różnorodność powoduje, że każdy znajdzie tutaj możliwości dopasowane do swoich potrzeb. Mazury atrakcyjne turystycznie są jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych w Polsce.