Co robić na wakacjach w Krutyni?

Krutynia położona na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego oferuje wiele atrakcji turystycznych, a także aktywności z których można skorzystać podczas wakacyjnego wypadu. Mimo, iż jest to mała wioska to słynie ona w całej Europie ze spływów kajakiem. O tym miejscu krążą prawdziwe legendy. W sezonie letnim miejsce to przyciąga tysiące turystów, którzy chcą na własnej skórze przeżyć ta przygodę.

Propozycje spędzania wolnego czasu w Krutyni

Wielu z was pewnie zastanawia się co można robić w tak małej miejscowości jaką jest Krutynia. Otóż ta mała miejscowość kryje w sobie wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno osoby ceniące sobie spokój jak i te, które lubią wypoczywać aktywnie.

Spływ kajakiem Krutynią

Jedną z topowych rozrywek w Krutyni jest oczywiście spływ kajakiem Krutynią. Szlak Krutyni obejmuje nie tylko rzekę Krutynię, ale również oddalone od niej jeziora. Ci którzy lubią wyzwania mogą wybrać się na całą długość trasy, która kończy się aż w Iznocie. Cała trasa liczy około 31 km i jej pokonanie zajmuje około 8 godzin. Oczywiście można ją zaplanować na kilka dni łącząc tą atrakcję np. z nocowaniem pod namiotem.

Rejs łodzią

Osoby, które chciałyby podziwiać Krutynię z perspektywy wody mogą wybrać się na spływ łodzią. Jest to mniej aktywna forma spędzenia wolnego czasu, jednak uda nam się podziwiać dokładnie to samo co z perspektywy kajaka. Jest to atrakcja, podczas której przewodnik opowie nam historię całej wioski.

Piesze wycieczki

Mazury są na tyle piękne, że można je również podziwiać spacerując. Krutynia oferuje wiele szlaków turystycznych. Prowadzą one przez urokliwe lasy i niesamowicie malownicze tereny, które wręcz zachęcają do spacerów. Zdecydowanie jest to rozrywka dla każdego.

Wędkowanie

Jak woda to i wędkowanie. Krutynia zdecydowanie jest rajem dla miłośników wędkowania. Nie brakuje tu miejsc, gdzie można swobodnie przysiąść nad brzegiem wody ze sprzętem wędkarskim. W okolicy nie brakuje również wypożyczalni sprzętu wędkarskiego. Jest to doskonała opcja ograniczenia wakacyjnego bagażu. Z pewnością spotkamy tu gatunki ryb takie jak: szczupaki, leszcze, pstrągi, okonie czy sandacze.

Jazda na rowerze

Bardzo popularną formą spędzania czasu na Mazurach są również przejażdżki rowerowe. Nie wymaga to od nas zabrania ze sobą na wakacyjny wyjazd roweru, ponieważ w okolicy nie brakuje wypożyczalni tego sprzętu.